Top

Od czasów, kiedy na rynku perfumy cieszą się z dnia na dzień co raz większą popularnością można znaleźć na ich temat wiele plotek i sprzecznych informacji. Wśród nich można znaleźć wiele faktów i mitów, które często, pomimo że są nieprawdziwe stały się tak popularne, że nikt nie zastanawia się czy są skuteczne. Podpowiemy Ci co jest prawdą a co nie.

  • Trwałość perfum da się przedłużyć

Prawda. Trwałość perfum da się przedłużyć poprzez odpowiednie nawilżenie skóry. Wystarczy w tym celu użyć odpowiedniego balsamu i efekt murowany. Warto również pamiętać o odpowiednich miejscach ciała, które należy spryskać, aby zapach był wyczuwalny jak najdłużej. Są to miejsca, gdzie krew pulsuje najintensywniej, jak nadgarstki, szyja, czy zagięcia łokci.

  • Kawa neutralizuje zapachy

Mit. Często w drogerii możemy spotkać się kubeczkiem kawy, który według ekspedientek ma neutralizować i czyścić nos z zapachów. Niestety w rzeczywistości kawa to kolejny aromat zapachowy, który sprawia, że sami już się gubimy w zapachach i nie potrafimy wybrać konkretnych akordów zapachowych. Dużo lepiej sprawdzi się spacer na świeżym powietrzu.

  • Perfumy na wszystkich pachną tak samo

Mit. Perfumy na każdym z nas pachną inaczej. Na każdej skórze perfum się rozwija i uwalnia zupełnie inny aromat. Jest to zależne od naszej skóry, diety oraz feromonów.

  • Rozcieranie perfum na nadgarstkach przedłuża ich trwałość

Mit. Rozcieranie perfum sprawia, że nie dajemy szansy no rozwijanie kolejnych nut zapachowych mieszając wszystkie akordy na raz. W ten sposób zapach będzie zupełnie inny niż w przypadku braku pocierania.

  • Prawdziwe perfumy muszą być drogie

Mit. Prawdziwe perfumy wcale nie musza być drogie. Często mamy takie wrażenie, ponieważ znane domy mody narzucają ogromną marżę na swoje produkty, dlatego warto poszukać ciekawych kompozycji zapachowych, gdzie indziej. Sklep internetowy Exscenti posiada oryginalne perfumy w przystępnych cenach.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
Nie masz uprawnień do rejestracji

Reset Password